Сайт кафедры нормальной анатомии человека ГлавнаяРегистрацияВход


Тематика наукових досліджень морфологічних кафедр медичних вузів України.

 

Морфологія органів та систем.

 

Вінниця

·        Визначення iндивiдуальної кiлькiсної норми для паренхiматозних органiв черевної порожнини у залежностi вiд конституцiйного типу, компонентного складу та iндивiдуальних особливостей будови тiла. (проф. Ю.Й. Гумінський).

·        Функцiональна морфологiя та генетика розвитку людини. (проф. І.В. Гунас).

Дніпропетровськ

·        Морфогенез серця та судин після експериментальних втручань. (проф.. В.О. Козлов).

·        Розробка ефективних засобів профілактики захворювань сечостатевої системи доброякісного та злоякісного характеру у населення, яке знаходиться під постійним впливом радіаційних і хімічних факторів.

Донецьк

·        Анатомія природжених вад серця та їх експериментальних моделей. (проф. М.В. Антіпов, Г.С. Кір’якулов).

Івано-Франківськ

·        Мopфoфyнкцioнaльнi цoслiдження структурної opгaнiзaцiї мaкpo-мiкpoциpкyлятopнoгo pyслa i сyдиннo-ткaнинниx вiднoшень y piзниx opгaнax та системах. Фyнкцioнaльнa мopфoлoгiя opгaнiв i ткaнин пiд дією екoлoгiчних фaктopiв пpикapпaтськогo pегioнy.

Київ

·        Гемомiкроциркуляторне русло функцiонально рiзних органiв у нормi та під дією метилтретбутилового ефіру в експерименті у щурів. (проф. І.І. Бобрик, прф О.Г. Черкасов).

·        Морфологічні зміни нервової системи за умов дії фізичних та хімічних чинників та можливості її корекції. (проф.. Ю.Б. Чайковський).

Луганськ

·        Вплив хронічної гіпертермії та фізичного навантаження на морфогенез органів імунної, ендокринної та кісткової систем організму. (проф.. В.Г. Ковешніков).

·        Вікові, індивідуальні та краніо­топографічні особливості взає­мо­відносин судин мозкового та лицьового відділів голови та їх практичне значення. (проф. Ю.М. Вовк).

Львів

·        Функціональна анатомія органів та архітектоніка їх судинного русла у пре- і постнатальному періодах онтогенезу при експериментальних порушеннях гемомікроциркуляції, реконструктивних операціях та цукровому діабеті. (доц.. Ю.Я. Кривко).

Одеса

·        Структурно-функціональні особливості статевої системи експериментальних тварин при дії деяких зовнішніх факторів.

Полтава

·        Стереоморфологія та структурне забезпечення функцій екзокринних залоз та МЦР слизових оболонок порожнини рота та шлунка людини. (проф. О.О. Шеретюк).

Сімферополь

·        Вікові морфофункціональні особливості окремих органів та систем під впливом гравітаційних навантажень та різних методах їх корекції. (проф. В.С. Пикалюк).

·        Вплив куммуляції солей важких металів в організмі на морфофункціональний стан органів. (проф. Н.К. Каширіна).

·        Стан гіпертрофічних і регенераторних процесів паренхіматозних органів в умовах антиоксидантної корекції поліфенолами винограду. (проф.. К.Л. Лазарєв).

·        Індивідуальна анатомічна мінливість серцево-судинної системи людини. (проф. Т.А. Фоміних).

Суми

·        Морфофункціональні особливості перебудови скелета та внутрішніх органів в умовах порушеного гомеостазу. (проф.. В.З. Сікора).

Тернопіль

·        Зміни в ксенодермотрансплантатах при впливі на них фізичних чинників та ефективність їх використання у хворих з опіковою травмою.( проф.. К.С. Волков).

Ужгород.

·        Дослідження особливостей морфофункціональних параметрів, розвитку лімфоїдних та внутрішніх органів, судинного і лімфатичного русел у нормі, патології та при впливі на організм факторів довкілля. (проф. А.С.  Головацький).

Харків

·        Морфологія нервової системи та ендокринних органів. (проф. С.М. Калашнікова, проф. В.М. Лупир).

 

Онтогенез, ембріогенез.

Дніпропетровськ

·        Аналіз нормального та аномального гістогенезу тканинних компонентів серцево-судинної системи людини та експериментальних тварин. (проф. І.В. Твердохліб).

Запоріжжя

·        Морфогенезу органів лімфоїдної системи плодів та новонароджених після моделювання порушень в системі мати-плацента-плід. (проф.. М.А. Волошин).

Львів

·        Закономірності розвитку зубощелепного апарату на різних етапах онтогенезу. (проф. З.З. Масна).

Одеса

·        Морфофункціональні особливості нейроендокринної регуляції постнатального розвитку тварин, що зазнали негативних впливів під час доімплантаційного періоду ембріогенезу.

·        Вивчення особливостей раннього етапу онтогенезу за умов дії несприятливих факторів довкілля, теоретичне обґрунтування можливостей прямої діагностики та корекції аномалій розвитку. (проф. І.І. Ільїн).

Полтава

·        Морфофункціональний стан внутрішніх органів при трансплантації кріоконсервованих ембріональних, фетальних, плацентарних тканин в нормі та при моделюванні патологічних станів. (проф. В.І. Шепітько).

Сімферополь

·        Онтогенетичні особливості морфофункціональних змін та процесів регенерації різних органів ссавців при парентеральному введенні прижиттєво взятої ксеногенної спинномозкової рідини. (проф. В.С. Пикалюк).

·        Закономірності пре- і постнатального гісто- и органогенезу при типовій і атиповій імплантації. (проф. О.Ю. Шаповалова).

Чернівці

·        Статево-вікові закономірності будови і топографо-анатомічних взаємовідношень органів та структур в онтогенезі людини. Особливості вікової та статевої ембріотопографії. (проф.. Ю.Т. Ахтемійчук, проф. Б.Г. Макар).

 

 

 

Оперативна хірургія.

Вінниця

·        Особливості компенсаторно-пристосувальних процесів в організиі при захворюваннях органів черевної порожнини, малого тазу та клініко-експериментальне обґрунтування нових способів хірургічного лікування. (проф. Г.Я. Костюк).

Дніпропетровськ

·        Морфологічний стан судинно-тканинних відношень в структурі органів і тканин та розробка органозберігаючих операцій з використанням СО2 лазерного скальпеля. (проф.. Е.Т. Топка).

Донецьк

·        Етіологія, профілактика і лікування спаєчної хвороби. Лазерне лікування експериментального іфаркту міокарда. Внутришньоорганні і внеорганні лімфатичні судини дихальних органів. (проф. Т.В. Семенова).

Луганськ

·        Розробка нових реконструктив­них втручань на передньо-бічній стінці живота залежно від клі­ні­ко-морфологічних відмінностей будови й перенесених захво­рю­вань органів черевної порожнини. (проф.. Д.Б. Беков)

Одеса

·        Розробка патогенетично обґрунтованих методів корекції ендотоксикозу та змін дифузної ендокринної системи у хворих з гострими захворюваннями органів черевної порожнини. (проф. О.Г. Попов).

 

 

Віце-презедент НТАГЕТ України                                                              проф. В.С. Пикалюк

 

Суббота, 20.04.2024, 09:28
Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наш опрос
Что бы вы хотели изменить в сайте?
Всего ответов: 269
Поиск
Друзья сайта
Обращения администрации
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024